Vytisknout tuto stránku

Deluxe Denny ze Zlínských strání (černo bílý)

Tento pejsek je spíše drobnější a je velmi hravý. Je to mírný pejsek, který se většinou ostatním sourozencům zcela poddá. Nebude to žádný divoch, snad spíše šašek, ale radost bude svým pánečkům dělat velikou. 

Tohoto pejska asi nečeká výstavní kariera, ale spíše by byl vhodný jako kamarád do nepohody :-)

Náš Denny už bydlí v Bohumíně a už to není Denny, ale Dasky :-)

 

Denny Dasky štěně zde :-)

Denny Dasky odjezd zde :-)

Denny Dasky fotky z domova zde :-)

 

Jelikož jde Dasky ve šlépějích svého strejdy Downyho (Art ze Zlínských strání), začíná nám také psát dopisy vlastní tlapkou. Stejně jako u Downyho je zveřejňuji. Kdo se chce pobavit, čtěte níže:

Ahoj teti,

já píšu na tajňačku, protože pánička mi to nechce dovolit, říká že to byla jen výsada mého strejdy a tak to prý už zůstane. Ale pánička šla píchat, to ona v tom případě neví o světě a tak jsem si  vlezl ke klávesnici.

Teti, co co zase děláš? Proč ti spadla brada? Klepni si zespodu do té brady a zavři pusu. A proč se tak durdíš a červenáš? Já tě úplně vidím.

Aha...., už mě to došlo, ty asi nevíš co je píchat. Tak teda já jsem o mnohem mladší a vím to. No co jste to za lidi...

No přece šla vyšívat, to neznáš? Má nový koníček, koupí si papírovou předlohu a vyšívá nějaké ty obrázky, ty svoje slavné kočičky, a různá zvířata. Ale má to jeden háček. Když nechá předlohu na stole kde došáhnu tak je zaděláno na katastrofu. Chňapnu papír, uteču s ním a žvýkám tak dlouho dokud z toho nejsou jen cancory. No a to je pak křiku, to jen slyším - Dasky mi roztrhal přelohu za 500 korun, podle čeho teď budu vyšívat, je tam celý nákres!!

Tak teď páníček vždycky všechny předlohy prvně naskenuje, kdyby náhodou mě zase chytla kousací nálada, ať pánička není o nic ochuzená.

Jinak jsem se polepšil, už ze stolu jídlo neberu, už vím že to nesmím, ale za to zase roztahuju oblečení po celém bytě. Například utěrky které jsou v 1.patře se octnou v přízemí, kapesníky páničci sbírali i na zahradě. Minulý týden jsem rozkousl páničce domácí šaty, včera jsem si vesele kousal do podprdy. K veliké radosti pánečka za mnou pánička pobíhala, já jsem jí pořád utíkal a páneček se smál a říkál ji - "no tak choď bez!!". Hromy blesky páničce šlehaly z očí než mě chytla.

Já už tak často nespím v posteli, protože to má jeden háček. Když jsem byl malý, tak jsem přišel k posteli, dal si packy na postel a oni mě chytli pod zadkem a pomohli mě vtáhnout do postele. No a teď už jsem moc velký a nějak jsem nepochopil že když příjdu k posteli a vyvalím se celou váhou na páničku v posteli, tak že musím zvednout i ten líný zadek a nějak se do té postele doškrábat. Prostě to neumím, nepochopil jsem to. Ale s rozběhem skákat umím o sto šest. Takže se v noci stane že k páničce přicupítám, hodím na ní tlapy, čumák zavrtám ke krku, břicho tam rozvalím, ale zadní  nohy a zadek zůstanou dole. Stalo se to, že mě pánička v této poloze hladila a já si zdřímnul, tak říkajíc ve stoje.

Jinak nevím jak ostatní moji bráškové, nebo ségry, ale já mám strašně rád jablka a křížaly. A kolik těch jablek se válí na zahradě! To se tam pasu jak černá koza. Vidím jablko, tak si k němu v poklidu lehnu a vstanu až zůstane ohryzek. Popojdu 3 kroky a ulehnu k dalšímu jablku. No a chceš vědět co se potom děje? Chceš nechceš, já ti to stejně povím. Pak doma, jak už v poklidu ležím, tak se kolem mě ozývají takové podivné rány a páničci jenom lamentují a otvírají okna a slibuji že mi zakážou jablka jíst. No to chci vidět, když je máme po celé zahradě.

A stejně já musím zkusit všechno. Taky mi chutnají okrasné květiny, když je na dosah mé tlamy muškát, tak hned s tím udělám pořádek, vytrhám muškáty z květináče a hlínu rozrypu dokola, čím víc bordelu tím pro mě lépe.

Asparagus ten je ohrýzaný úplně nakrátko, ten mi šmakoval nejvíc, a včera se dělal pořádek kolem růží na zahradě, takže jsem okousával růže i s trním. Nejraději něco kutím s pánečkem, má samé zajímavé věci, například štětce, šroubky, rukavice - ty třeba hledají několik dní, protože já to vždy ukradnu.

Ale co neumím je čůrat na kluka. Blbosti to mi jdou, ale správně čůrat neumím. A hromádky, spíše hromady dělám nejraději ve vjezdu do garáže. Tam je moje místo. A ještě neumím být sám doma, to se zlobím a štěkám, ale teď se to trochu lepší, tak uvidím jak budu pokračovat.

Tak teti to je tak zhruba všechno, já vím strejda měl těch zážitků více, ale páničci byli z něho celí "tumpachoví", u mě už ví co a jak, já už je v ničem nepřekvapím, jen tu pořád slyším - a jéjej historie se opakuje.... .

Už budu končit, pánička nad tím pícháním nějak vzdychá, beztak zase nevidí do dírek a už je nervózní, asi brzo vstane a načape mě.

Teti, hlavně pozdravuj všechny moje sourozence, mějte se všichni moc dobře, ať se vám to vše vydaří!

Vlastně jsem ještě chtěl napsat, že tvůj email jsme četli s páničkou až před půlnoci v posteli, a dnes mi pánička vyprávěla že se jí v noci zdálo že jsme jeli spolu za tebou, ale místo Flat capu jsme šli u vás do lesa na hřiby. To jsou sny, co? Jsem z těch hřibů celý doblblý, protože letos jsme jich našli s páničkou spoustu a spoustu. A obešlo se to jako zázrakem bez pádu - ale to příjde .

A teď už fakt ahoj a ještě posílám fotky - jsou ze včerejška, čili čerstvé .  Ahoooj haf haf. Dasky.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ahoj teti,

tak jsem chlap. Pořádné chlapisko. Při čůrání jsem zvedl nohu a všem se zatajil dech. Takže jsem hrdý a už budu nohu zvedat pořad. Už mi nebudou říkat že jsem zženštilý a rozmazlený. Sice je pravda že se strašně rád mazlím, vždycky strčím čumák někomu pod paží, nebo pod nohu, to je celkem jedno, prostě kde se čumák vleze a nechám se hladit. Je to pánečku požitek, ani se nehnu jen spokojeně si bručím, přivřu oči a přeju si aby to nikdy neskončilo.

Ale na mou obranu musím říct, že mě to naučila pánička, jak jsem s ní ležel v posteli. Teď už se tam oba nevejdeme, tak jsem to vzdal, hupnu tam jen na chvílí a pak mě to přestane bavit, lehnu si radši na zem k posteli, nebo zalezu do pelechu. Ale ráno, to už je jiná písnička, to jak začne svítat, tak každičké ráno vlezu k páničkovi do postele, tam si vlezu k nohám a spíme oba jak dudci. Nějak jsem se to naučil dělat každičké ráno, nikdo mě nevyhazoval, vlezeme se tam oba, tak co bych toho nevyužil, já jsem totiž mazaný.... .

Teti, věřila bys tomu že vážím něco přes 33 kg? Pánička lamentuje, že s ní soutěžím kdo bude vážít více. Oni si váhu od strejdy nepamatujou, ale ví, že v dospělosti měl cca 35 kg, a já mám ještě do dospělosti daleko. Tak nevím, jestli to je tak správně. Mě se nezdá že bych byl tlustý, ale jsem nějak veliký, ale asi to tak má být.

No a samozřejmě dovedeš si představit při mé váze ty procházky s páničkou. To vypadá jako bych jí venčil já, a ne ona mě. Mě stačí zahlédnout motýla a už je zaděláno na malér, škubnu sebou a už pánička balancuje nad příkopem. Nebo jdeme pěkně za  nosem rovně, klidně a najednou během vteřiny pánička řve "co děláš, vždyť jsme zase otočeni a jdeme zpátky !!", prostě já jsem nevyzpytatelný a během sekundy změním směr, a tentokrát to bylo jen proto, že jsem cítil v trávě od jiného psa ho.no, tak jsem se rychle chtěl vrátit a očichat, to přece správný pes dělá, já nevím co furt ta pánička má, že mě furt okřikuje. Příště ať si koupí maltezáčka a chodí se s ním spokojeně kochat přírodou.....

Na procházce mi házejí klacky, já je poctivě hledám, ale nevracím. Prostě je to moje a nikomu to dobrovolně nedám.

Ale páničci jsou trpěliví, oni ví, že časem to pochopím a bude to jak se strejdou. No jo, strejda, už jsem mu udělal hromádku na hrob (to mě teda přehnali, to bylo !!), no a pak mi na hrobě překážela svíčka v zavařovací skleničce, tak jsem to chtěl uklidit, papnul jsem to do čumáku a už to bylo moje, nikomu to samozřejmě jsem dobrovolně nechtěl dát a pobíhal jsem se skleničkou v tlamě kolem chalupy. Ale šťastně to dopadlo, nic se nerozbilo, nakonec jsem to odevzdal a hlavně nic nevyhořelo.

Já vcelku rád dělám "gryntlik" (pořádek) kolem chalupy, co je vzdadu na dvorku tak nosím dopředu ke vchodu, tam to navíc ještě rozkoušu a nejvíc mě baví kousat smetáky, hrábě a tyčky k rajčatům. Tak to už páničci pečlivě schovali, tak teď když něco hledají tak sami to nemůžou najít . Už nemáme u dveří ani rohožku, ale na co nám bude, když stejně za chvílí napadne sníh a stejně jak mrzne tak ona pak na kachlíkách venku klouže. Tak jsem to radši zlikvidoval. Však znáš páničku jak chodí, stačí blbý krok, podjede to,  a už sedí na zadku a kdo jí pak zase bude zvedat? A kdybys věděla kolik peprných slov z ní vyleze..., na to nejsem zvědavý, radši udělám pořádek zavčas.

A musím se pochlubit, už neštěkám doma když jsem sám, už jsem docela hodný. No, hodný...., neštěkám, to je pravda, ale objevuju co bych roztahal, nebo zničil. Posledně to trochu odnesl vánoční kaktus na chodbě, trošku jsem ho odrbal, ale nevadí, stejně ho je tam ještě dost. Pak jsem se pustil do další rohožky co je uvnitř. Ale co, jsem hrdý na to že neštěkám. Pravdou je, že mě nemůžou nechat samého v bytě s kočkami, panebože to by bylo!! Mě baví jich škádlit, už jsme si sice na sebe zvykli, jedna už se se mnou pěkně mazlí jako se strejdou, ale když mě to popadne, tak jí proženu z přízemí do 1. patra a ještě 2x zpět, dokud nezaleze pod gauč, tam fakt nemůžu.

Teti, a mám moc dobrý sluch! já vás totiž slyšel jak jste koncem října juchali u táboráku, zpívali Dajanu, moji bráchové a segry do toho vyli a někdo tam dokonce i jodloval!!!! Bylo to slyšet až tady!! Trochu jsem větřil ve vzduchu, čichal, čichal a pak jsem jen tak prohodil, no  jo, pod třetím stromem zleva mají schovanou slivovici, to se jim to zpívá , na mě si nepříjdete, já vím všechno, já vše vyčenichám !! A kdopak to pak skákal přes oheň? To jste si hráli na Jánošíka??? A aby mi nebylo teskno že tam nejsem, tak pánička mi večer zapálila plynový sporák, mávala nad ním párkem a nutila mě abych taky zpíval Dajanu. No, trošku jsem si pobrukoval, ale více mě zajímal ten párek. A taky bylo fajn. Já jsem měl totiž nutkání ten večer vám napsat SMS abyste zklidnili hormon, že se ten táhlý zpěv rozléhá až do Bohumína, ale doslova jsem se musel kousat do pacek abych to neudělal. Víš jakové to bylo sebezapření?!

No nic teti, tak jsem to ze sebe všechno vyvalil, se divím páničce že mi dovolila psát, vždycky říká že nemám kopírovat strejdu, že stejně nic nového nevymyslím, ale to jsou asi gény, prostě aspoň někdy musím, no....

Posílám pár fotek, snad Tě potěší. Už musím končit, teď se páničci vracejí ze zahrady, hrabali listí tak tu bude rušno.

Však časem se zase ozvu. Haf haf Dasky.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Šťastné a veselé vánoce, hodně pohody, zdravíčka a velkou radost ze psí smečky  v novém roce přeje Dasky s páničkama. Pozdravuj mou maminku a tetu.

Já se mám moc dobře, jen nechci pozovat pod stromečkem, prý to je nadlidský výkon pro páničky mě tam vyfotit.. Tak mě vyfotili v mých nejoblíbenějších pózách a to je na gauči.

Přiznám se, že jsem trochu pozlobil páničku, ale ne tak zcela mojí vinou. Omylem mě zavřela do pokoje kde měla uložené na stole cukroví na chladnutí, myslela si že spím v pelechu a já mezitím si v naprostém klidu ochutnával ze "švédského stolu" co mi tam naservírovala. Vedle byl ještě plech s lineckým, ale tam jsem zkusil jen jednu hvězdičku a vyžral jsem radši plech s ořechovým cukrovím (důkaz je dole na fotce, bylo to plné).Jak mě tam načapali, tak ani neřvali protože pánička usoudila že je to její vina, tak jen otevřeli dveře ven a řekli : Táák, a teď se běž vyblít. Ano, blil jsem, ale až v 8 hodin večer doma na koberci. Byla to strašná hromada něčeho hnědého, takže páničci k tomu šli s velkou nedůvěrou a dohadovali se co to vlastně je. Já jsem jen čekal kdy to okusí..... . Já už pak nic nejedl, ale na snídani jsem se už hlásil poskakováním a poštěkáváním kolem nádoby s granulema jakový jsem měl hlad.

Jo a taky jsem pozlobil kapry ve vaně, chtěl jsem je vyštěkat aby šli z vany ven, pak jsem tam zvědavě koukal a koukal, pak jsem se napil jejich vody, a nakonec jsem začal jednoho kapra olizovat. Ale to už mě zase hnali ven.

A už budu končit, protože zase hupnu na gauč a budu snít o tom co mi přinese Ježíšek. Těším se moc. Vy se taky těšíte???

Tak si užijte hezké vánoce a všichni tady doufáme že se příští rok uvidíme !!!!   Haf.

Dasky s pánečkama.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tak prý tradice musí pokračovat, strejda vždy posílal fotku u stromku tak já prý musím také. Sice kvalita stojí za bzum, ale aspoň něco, mě to tam pod stromkem nebavilo, ale teda na povely jsem chvílí poslouchal, ale nic moc..., no..., muselo se mačkat rychle, není času, já musím pořád někde odbíhat....  Nakonec mlsek to vše spravil .

Takže pánička je konečně spokojená a já můžu jít  ven na procházku, už bude od focení snad klid.

Užijte si krásné vánoce . Dasky

Teti, snad to oceníš, já jsem pózoval jen kvůli Tebe 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Milá tetinko,
Ty nám teda dáváš ! Já se vůbec nedivím že jsi tak hubená, pořád něco vymýšlíš, skáčeš, tady pánička mi našeptává že jsi hyperaktivní a prý kdybys spolkla hřebík tak Ti z druhé strany vyleze vývrtka. :-)
Prosím Tě přijeď už tady ke mě, uděláme si psí šou společně, jenom ve dvou a můžeš se se mnou muchlat jak chceš, protože já jsem strašlivě umazlený. Ale opravdu hodně. Každičkou noc vylezu z pelechu, jdu do druhého pokoje kde spí pánička, strčím k ní čumák, hlavu si dám k ní na jednu stranu - ona mě hladí, pak si otočím hlavu na druhou stranu - zase mě hladí, a pak spokojeně udělám cup cup cup zase do pelechu. A víš jak to v noci zní to cupitání na plovoučce? Já jsem si na to zvykl a dělám to opravdu každou noc, samozřejmě tím cupkáním někdy vzbudím i ostatní.
Jednou jsem páničce dal hlavu mezi kolena, mazlila se se mnou, pániček přišel vyrušil nás, tak jsem popošel dva kroky k němu, co kdyby náhodou jsme šli ven, nic se zatím nedělo, tak hned jsem zpátky přišel k páničce a znovu zaryl hlavu mezi kolena a čekal až mě dohladí, tak mi to dělalo dobře. Páničci se smáli že jsem jak umazlená ženská.
 
Teti, je Ti jasné že opět nepřijedu. Pánička se nehecne a pánečka by to nebavilo. A mezi náma teď Ti povím velký tajem - pánička se stydí, já to vím, já to slyšel jak prohlížela fotky z podzimního setkání a říkala pánečkovi: "Podívej, dovedeš si mě tam představit? Mezi omladinou, sportovně oblečenou, čepičky na hlavě, připraveni k běhání a hopsání a já tam mezi něma?? Mě by vypískali... :-) ..." Ale neříkej ji že to víš, ona by se durdila...
 
Prostě teti jsem připraven že Ti předvedu co umím separé, tady u nás doma. No, co umím..., já vím sourozenci ví kde je vlevo a vpravo, ale já zase vím jak potají ukradnout cukroví, jak nenápadně utéct s papučem, jak páničce rozžvýkat bavlnky a na procházce jak rychle a tajně slupnout kobylince. Mňam!! A nejvíce se umím mazlit :-). A nejsem žádné Béčko, za klackem běžím jako pominutý a umím ho vyhledat, jen s tím podáváním zpátky jsem trošku pozadu, strašně rád ho rozžvýkávám,  ale učím se to ! A mám nový obojek a jsem fešák! Už jsem dostal pořádný dospělácký,
 
Teti a když spočívám tak si lehnu na záda, vyvalím nahoru břicho a odkryju všechny moje poklady, pánička jak kolem mě projde tak se trošku červená, klopí oči a vyhrožuje že mi ušije trenky :-). Toto je moje nejlepší pozice, takhle spím pořád. A když začnu hlasitě chrápat, tak mi říkají že jsem jak starý chlap.
Však posílám fotku, která je nejčerstvější, protože jsem před chvilinkou usnul a pánička nelenila a vyfotila mě.
 
Tetičko snad se nezlobíš na mě, já už jsem takový a slibuji že jak přijedeš, tak si Tě pánička vykrmí něčím sladkým, pak vypneš bříško tak jak já a můžeš si stejným způsobem jak ležím já lehnout vedle mě. Budu Ti držet místo na gauči a zahřívat ho! Slibuji. Nebo by jsi raději chtěla ke mě do pelechu? :-)
 
Už je pozdě, pánička mě upozorňuje že mám toho už nechat a že už mi jednou říkala, že ve psaní měl velké privilegia jen strejda. No, asi jsem se "postrejdil". Ale to víš, ona zase do noci "píchala" a tak si moc nevšímala co dělám. Ale teď už šup do pelechu.
Někdy se zase ozvu, podívej se na fotku a podle ní trénuj tu polohu :-). Haf Dasky.
 

 

 

Číst 1887 krát Naposledy změněno úterý, 14 leden 2020 07:41