Vytisknout tuto stránku

Drobečci aneb, jak jsme přišli na svět

Tentokrát se nás nenarodilo tolik, co jindy, ale nadílka 8 štěňátek je také nádherná.

Na všechny bude více mlíčka, více lásky a více rukou na mazlení.

 

Ale teď popořádku, jak to všechno probíhalo.

Nešlo to zadleka tak hladce, jako minule.

Když jsme se v sobotu večer 30.3. chystali do hajan, začala Sunny funět, popocházet a hrabat. Tak se do hajan nešlo a byli jsme všichni ve střehu. Jenže se celou noc nic nedělo, Sunny pořád jen hodně dýchala a byla nervozní. Teprve nad ránem, cca o půl 8 začala mít stahy a snahu tlačit a vytlačit štěně. Jenže po 2 hodinách marného tlačení už byla velmi unavená, k tomu ta probdělá noc, takže její tlačení už pak bylo slabší a slabší. 

Věděla jsem, že začíná být něco špatně. Jsem veterinární sestra, nějaké zkušenosti s porodem mám taky, tak jsem si dovolila do fenky sáhnout. Až hodně daleko byl cítit ocásek a jedna pacička. Nešlo to ještě uchopit a vytáhnout, bylo to daleko. Tak jsme jeli na veterinu a celou dobu jsem se nepřetržitě modlila, aby to neskončilo císařem nebo ještě hůře...

Na veterině udělali ultrazvuk a všechna štěňátka se jevila živá a vpořádku. Když do ní sáhnul lékař, zjistil totéž, co já, tj.štěně je ještě příliš daleko a nedá se zachytit a pomoct mu.

 

Tak Sunny dostala nejprve kapačku s glukosou, aby jí to dodalo sil. Pak bylo v plánu jí píchnout oxytocin, aby se podpořily stahy. Jenže Sunnynku ta kapačka natolik nakopla, že nic dalšího už nebylo třeba. Štěně se posunulo blíže ke vchodu a tam mu už doktor pomohl. Příčinou byla zpříčená pacička a jelikož to bylo první štěně a nebyly ještě roztažené porodní cesty, nemohla ho Sunny i s ohledem na únavu už vytlačit.

Jakmile ale vyskočila tahle první holčička, pak už to šlo jako po másle. Vyskakovali ven jeden za druhým docela rychle :-). Po 3.štěněti jsme jeli z veteriny domů, porodit zbytek ve vlastních podmínkách a ne na klinice na dlažbě. Byli jsme ale připraveni už na úplně všechno, třeba porodit cestou v autě nebo i na ulici :-). Nás už by v tu chvíli asi nerozhodilo vůbec nic. :-) Nakonec se nám podařilo porodit všechna ostatní štěňátka už v teple rodinného krbu :-)

Když už ale vyskočil pátý kluk, do smíchu nám nebylo, protože šance, že bude dost feneček pro všechny se zdála minimální. Na úplný závěr náš potěšila ještě poslední holčička a my už byli rádi, že je to všechno za námi.

Byli jsme už všichni strašně unavení. Nejen Sunnynka, ale i my lidé. Vpodstatě jsme ztrávili 36 hodin v porodní bedně velikosti 2x2 metry a jedinou vyjímkou byla návštěva na veterině. Sebralo nám to všechnu sílu fyzickou i pychickou a to jsme ještě potřebovali sílu dodávat Sunynce.

Cca od 20.hodiny u nás už byl ale klid, Sunny měla za sebou další kontrolu na veterině, kde byla shledána naprosto zdravou a jeli jsme domů hurá do pelíšku a my lidé do postele.

 

Dnes už je všechno veselejší, dokonce jsme už i našli náhradní štěňátka pro ty, na které holčičky nezbyly a vše u nás už teď jenom klape a září štěstím. Všichni nám dělají velkou radost a je nám už úplně jedno, jestli jsou to holky nebo kluci. Jsou naši a hotovo.

 

Od pátku 5.4. přijímáme návštěvy na muchlování štěňátek!!!

:-):-):-)

A zde je tabulka, jak jsme velcí a v kolik kdo vyskočil na svět :-) 

 

POŘADÍ         POHLAVÍ           BARVA OBOJKU          ČAS NAROZENÍ            VÁHA             POZNÁMKA

1.štěně         fenečka                 růžová                     10,48 hod.                  470 g           Happy feet

2.štěně         fenečka                 červená                    11,03 hod.                 460 g

3.štěně         pejsek                   modrá                      11,13 hod.                 418 g

4.štěně         pejsek                   trikolora                   12,26 hod.                 420 g

5.štěně         pejsek                   zelená                      13,00 hod.                 482 g           Peciválek

6.štěně         pejsek                   černo-bílá                 13,44 hod.                 390 g

7.štěně         pejsek                   hnědá                      15,14 hod.                  466 g

8.štěně         fenečka                 žlutá                        16,50 hod.                  460 g

Číst 1794 krát Naposledy změněno úterý, 02 duben 2019 07:41