Vytisknout tuto stránku
neděle, 20 září 2009 19:04

Oblastní výstava psů

Buchlovice 5.9.2009

 

Když jsem přihlašovala naši Aimee na další výstavu, zdaleka jsem netušila, že z Oblastní výstavy psů v Buchlovicích se stane Speciální výstava flatů. Řeči o tom, že flati jsou málopočetným plemenem retrívrů už dávno neplatí. U nás jsme už tyto pomluvy dávno vymýtili :).
Na výstavě bylo celkem přihlášeno 40 retrívrů. Tolik oblíbených goldenů bylo jen 12 a labradorů dokonce jen 11. Ještě se tam propašovali 3 čésepíci. Ale nejvíce bylo našich flatů! Bylo jich celkem 14 !!!! A když říkám našich, tak tím myslím opravdu našich. Až na smečku Yvetty Holíkové, to byli všichni flati ze cvičáku. A jelikož Yvettu taky zná kde kdo, tak byla vlastně taky naše.
Padla tam krásná věta, že máme u výstavního kruhu FLATOLAND :o).
No a jelikož jsme se tam všichni znali, vládla tam atmosféra vskutku domácí. Fandilo se a tleskalo úplně všem a je pravda, že všichni si to i zasloužili. Všichni jsme získali známku výborná a mnozí i vítěze třídy a taky oblastního vítěze.
Počasí bylo báječné, takže se dalo zvládnout i nepříjemně dlouhé čekání. Před námi totiž v kruhu posuzovali „zbytečně velké množství“ kokrů a jiných španělů… Ale čekání stálo zato :o)

 

Zde je posudek naší Aimee:

Třída: mezitřída
Jemná fena, samičí výraz, chrup úplný, skus nůžkový. Suchý krk, rovný hřbet, správné úhlení a mechanika hrudních a bederních končetin.

Ocenění: Výborná 2
Rozhodčí: Mgr.Milan Hampl

 

Tímto naše Briketka splnila poslední podmínku k chovnosti a hned, jak si panička najde čas, zašle všechny potřebné dokumenty na správná místa k uchovnění :o).

Číst 11719 krát Naposledy změněno pondělí, 31 prosinec 2012 18:08