Vytisknout tuto stránku
pátek, 01 květen 2009 20:53

Aimee na OVVR

OVVR Nedachlebice 19.4.2009

Tak naše zlatíčko má další úkol na chovnost splněný. Jsou za námi zkoušky OVVR.

 

POVAHA
úvodní disciplínu zvládla naše Aimee – zvaná přítulná – zcela s přehledem. Zastává totiž názor, že každý pes je kamarád, ale na vodítku se smí kamarádit pouze s paničkou. Takže si projevy náklonnosti odložila na jindy a s nadhledem prošla kolem sedících psů.

NOS + VROZENÁ CHUŤ K PRÁCI
to je naše silná stránka. Někdy mám pocit, že Aimee žije jen proto, aby mohla něco dohledat a udělat mi radost tím, že mi to přinese. A tak si běžně z procházky odnáším zvěř v různém stadiu rozkladu, igelitové sáčky, pet lahve, kousky pletiva a jiné poklady, které naše příroda poskytuje. Na OVVR naštěstí našla jen tu kačenku Ale protože jí chvíli trvalo než si ji celou nacpala do její malé tlamičky, tak jsem na ni křikla. Ona věrně zvedla hlavu s otázkou: Co si přeješ? Ale to už znamenalo sníženou známku z aportu, a to i přesto, že mi ji pak přinesla a odevzdala s předsednutím do ruky. Tak jsem si aport kačenky nenechala zapsat a šla na jistotu s dummy.

APORT V TERÉNU
tady naše Briketka zaperlila a byla od rozhodčích velmi pochválena. A ode mě samozřejmě taky Po odhození aportu vzorně seděla až do mého povelu a pak rychlostí blesku letěla k dummy, téměř v běhu ho uchopila a tryskem letěla zpět. Krásně předsedla a držela aport, dokud jsem jí ho neodebrala. Je to moje šikulka.

OCHOTA K PRÁCI VE VODĚ
Aimee do vody vstupuje bez váhání a téměř vbíhá až skáče, ale na zkouškách si popošla cca o metr do strany a pak teprve vyplula na hladinu. To rozhodčí ohodnotili jako zaváhání a dostala sníženou známku. V tu chvíli se tak opravdu projevila, proto nelze rozhodčím nic vyčítat.

APORT Z VODY
hozený dummy už pak přinesla bezchybně.

VODĚNÍ NA VODÍTKU A VOLNĚ
zde není co dodat. Už od malička chodí na vodítku vzorně a i bez vodítka mě vždy následuje dlouhé vzdálenosti. Což projevila i na OVVR.

KONTAKT S VŮDCEM
ani zde nemohlo být pochyb o tom, že naše přítulka s nadšením reaguje na povely a bleskově plní vše, co mi na očích vidí. Je rychlá na práci i na plnění povelů.

CHOVÁNÍ PO VÝSTŘELU
při střelbě ji hodně mrzelo, že ji nechali tak krátce pracovat a divila se, proč po ráně nemůže nic najít... Tolik chtěla tu kačenku dohledat, ale rozhodčí řekl přivolat. Aimee je holka poslušná, tak ihned přišla a čekala na další pokyny k práci. Musela jsem ji zklamat, na řadu šel už další pes...

 

Celkově OVVR složila v I. ceně a umístila se na 4. místě. Je to naše brambůrka. JE K NAKOUSNUTÍ!!!

 

Soudcovská tabulka
rozhodčí: Švéda,  Hudlík, Jelínek,         vůdce: Hromádková Eva

Předmět

Nejnižší známka pro cenu

koeficient

výkon

body

I.

II.

III.

1. Nos

3

3

2

10

4

40

2. Chování po výstřelu

3

2

1

3

4

12

3. Vrozená chuť k práci

3

2

1

8

4

32

4. Ochota k práci ve vodě

3

2

2

8

3

24

5. Aport z vody

3

2

1

10

4

40

6. Aport v terénu

3

2

1

8

4

32

7. Kontakt s vůdcem

3

2

2

4

4

16

8. Vodění na vodítku

3

2

1

3

4

12

9. Vodění volně

3

2

1

4

4

16

nejnižší počet pro cenu

204

150

109

Max. bodů

232

celkový počet dosažených bodů

224 b. - I. cena

povaha

Standardní

 

Příští týden se chystáme na RTG DKK. Aimee se pěkně vyspinká v narkose a dobře si tak odpočine po namáhavých a náročných dnech.
Výsledky budeme očekávat s velikým napětím, jsou pro nás moc důležité. Neumím si ani představit, že by Aimee někdo zakázal běhat. To už bych pak opravdu nazvala týráním. Pohyb je pro ni život. A čím víc a rychleji, tím lépe :o).

Číst 3368 krát Naposledy změněno pondělí, 31 prosinec 2012 18:00